x
 • 1. Muşteri bilgisi gir.
 • 2. Onayla ve Öde

Göbeklitepe Nemrut Turu 2 Gece Konaklama


Şuan inceleme yok

1 participant 2 participants

1 Adult 2 Adults ( TRL / Yetişkin ) TRL
1 Child 2 Children ( TRL / Çocuk ) TRL

Toplam
TRL 0.00
Depozito miktarı ( Depozit 45% )
TRL 0.00
Coupon discount price
TRL 0.00

Ön ödeme ile ilgili sorunuz var mı?
0414 318 12 12
destek@evistur.com

Kişisel Bilgi Ekle

Please fill your personal information and continue to the next step.
Confirm data and move to next step
Back to previous step

Ödeme yöntemi seçiniz

Please select preferable payment method, if you have coupon code enter below to get discount
Do you own a coupon code ?
Lütfen rezervasyon fiyatını seçin
Ücretin tamamını öde
Ödeme 45% depozito
Confirm booking
Back to previous step
Şuan inceleme yok

Göbeklitepe Nemrut Turu 2 Gece Konaklama

Toplam Gezgin Sayısı: 45 Kalkış: İstanbul Gezilecek Yerler: Şanlıurfa

Tur Açıklaması

Not : Çocuk kategorisi 7-12 yaşları arasıdır. Tur sirküsü yayımlandığı 03.03.2020 tarihinde geçerlidir. Aynı tura ait, daha sonraki bir tarihte yayımlanacak tur sirküsü bir öncekini geçersiz kılar. Zorunlu ek hizmetler fiyata dahildir.


Yol Kılavuzu

1. Gün
stanbul – Gaziantep Uçağı ile Gaziantepe hareket ediyoruz. (Uçak saatlerinde oluşabilecek Rötardan dolayı programda değişiklik yapılabilir.) Gaziantepe varış. Güneydoğunun en gelişmiş ve modern şehrini gezmeye başlıyoruz. Gaziantep, Kurtuluş Savaşı yıllarındaki kahramanca mücadelesi ve kazanmış olduğu İstiklal Madalyası ve muhteşem lezzetli mutfağıyla, birbirinden güzel butik tarihi ve turistik eserleri, fıstığı, baklavası, katmeri ve kebaplarıyla sizi baştan çıkarmaya çoktan hazırlandı! Eski şehirde yapacağımız yürüyüş turunda, şehrin merkezini oluşturan Kaleyi, pek çok tarihi han, cami ve çarşıyı görerek Bakırcılar çarşısına ulaşıyoruz. Gezimizin ardından öğle yemeği için serbest zaman veriyoruz. Verilen serbest zamanın ardından Şanlıurfaya doğru yola çıkıyoruz. Peygamberler şehri Urfanın merkezine ulaşıp buradaki gezimize başlıyoruz. Halil-ül Rahman ve Rızvaniye Camileri, Balıklı Göl, Ayn-el Zeliha Gölü, Hz. İbrahim Makamı göreceğimiz ve ziyaret edeceğimiz yerler arasında. Gezimizin ardından otelimize gidiyoruz.Konaklama otelimizde. Ardından dileyen misafirlerimiz yöresel eğlence URFA SIRA GECESİ (ekstra) ne katılabilirler. ŞANLIURFA KONAKLAMAMIZ ODA KAHVALTI ŞEKLİNDE OLUP DİLEYEN MİSAFİRLERİMİZ YEMEKLİ SIRA GECESİ PROGRAMINA KATILABİLİRLER.(EKSTRA)
2. Gün
Sabah otelde alınan kahvaltı sonrası, yaklaşık on iki bin yıl önce inşa edilmiş,insanlık tarihinin bilinen ilk Tapınağı olan Göbekli Tepeye ulaşıyoruz. Henüz çok az bir kısmı açılmış olan ve neolitik çağın hac merkezi kabul edilen Göbekli Tepenin hikayesini dinlerken büyüleneceksiniz. Göbeklitepe gezimiz sonrasında Adıyamana doğru hareket ediyoruz. Adıyamanda bizleri bekleyen minibüslere binerek muhteşem Nemrut Dağı macerasına başlıyoruz..Dağ çıkış güzergahında, Kommagene kraliyet ailesinin kadınlarının anıtmezarı olan Karakuş Tümülüsü, Roma askeri mimarisinin dünyadaki en iyi köprü örneklerinden olan Cendere Köprüsü ve Komagene krallarının yazlık başkenti olan Arsemia kalıntılarını görüyoruz. 2000 yıl öncesinin çılgın ve idealist kralı Antiokhosun Anti-Torosların zirvesine yaptırdığı anıt mezarına ulaşarak burada Doğu ve Batı Terasları, Zeus-Oramastes, Apollon-Mithras, Herakles-Artagnes, Tanrıça Kommagene, Kral Antiochos ve koruyucu Aslan-Kartal heykellerini görüp bir yandan da muhteşem gün batımını izleyerek programımızı tamamlıyoruz. Otele dönüş. Akşam yemeği ve konaklama otelimizde.
3. Gün
Sabah otelde alınan açık büfe kahvaltının sonrasında Kelaynaklarıyla ünlü Birecike varıyoruz. Burada Kelaynak koruma çiftliğini gördükten sonra Siyah Gül denince aklımıza ilk gelen ve yakın zamanda Fırat Nehri üzerinde kurulan Birecik Barajının suları altında kalan Halfetiye ulaşıyoruz. Teknemize binerek Baraj Gölü üzerinde yapacağımız gezi sırasında Rum Kale ve sular altında kalan köyleri görüyoruz. Tekne turumuzun bitiminde Halfetide fotoğraf molası vererek düşman işgali sırasındaki şanlı direnişiyle 1927 yılında GAZİ unvanı alan Gaziantepe hareket ediyoruz.Gaziantep gezimize dünyanın en zengin mozaik müzelerinden birisi olan Zeugma Mozaikleri Müzesi ile devam ediyoruz. Roma İmparatorluğunun doğudaki en önemli kenti olan Zeugmadan son 15 yılda çıkartılan zengin mozaik koleksiyonunda pek çok mitolojik hikayenin izini süreceğiz. Müzede ayrıca pek çok arkeolojik parça da sergilenmektedir. Verilen serbest zamanın ardından, havalimanına hareket ediyoruz. Siz değerli misafirlerimize bir başka turda karşılaşmak dileğiyle veda ediyoruz.

Fiyata Dahil Olanlar

 • Otellerde 1 gece yarım pansiyon 1 gece oda kahvaltı
 • Konaklama
 • Lüks Araçlar İle Ulaşım
 • Çevre Gezileri
 • Otobüs içi İkramları
 • Otellerde Açık Büfe 2 Sabah kahvaltısı
 • Otellerde Açık Büfe veya Set Menü 1 akşam yemeği
 • Halfeti Tekne Turu
 • Nemrut Dağı Minibüs Ücreti
 • 1618 Nolu Turizm Kanununa Göre Zorunlu Seyahat Sigortası

Fiyata Dahil Olmayanlar

 • Programda belirtilen ilk gün sabah kahvaltısı,akşam yemeği
 • Tüm Yemeklerde Alınan İçecekler
 • Öğle yemekleri
 • Şanlıurfa Gecesi Akşam yemeği
 • Tüm Özel Harcamalar
 • Ekstra Belirtilen Tüm Organizasyonlar
 • Müze Ören Yeri Girişleri
 • Müze Kart

Yorumlar

Şuan inceleme yok. Tıkla buraya ilk sen yorum yap
Buy tickets
Price from TRL 1,629
Click to choose date
Total price: TRL 0